ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7541174
*
nr 754 1174
Spegel
Förgylld, höjd: 95
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 19:35:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 01:07:53
1
100 kr
21/4 10:25:49
2
150 kr
21/4 12:40:37
3
300 kr
21/4 22:45:29
4
300 kr
21/4 22:45:55
4
400 kr
22/4 23:22:42
2
400 kr
22/4 23:23:04
2
450 kr
23/4 19:21:10
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:55
*
Spegel
nr 754 1174
Spegel
Förgylld, höjd: 95
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 01:07:53 | 1 | 100 kr |
21/4 10:25:49 | 2 | 150 kr |
21/4 12:40:37 | 3 | 300 kr |
21/4 22:45:29 | 4 | 300 kr |
21/4 22:45:55 | 4 | 400 kr |
22/4 23:22:42 | 2 | 400 kr |
22/4 23:23:04 | 2 | 450 kr |
23/4 19:21:10 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:55